Tani i smaczny obiad

przez | 22 kwietnia 2019

Zazwyczaj to właśnie na jedzenie wydajemy najwięcej pieniędzy. Przynajmniej dwa razy w tygodniu udajemy się na spore zakupy spożywcze i wypełniamy swoje koszyki lub wózki ogromną ilością najróżniejszych artykułów. Rzadko kiedy zużywamy je w całości. Puszki z warzywami wykorzystujemy przeważnie w połowie, potem chowamy je do lodówki i całkowicie o nich zapominamy, marnując gigantyczne ilości jedzenia i tym samym swoich pieniędzy. Możemy natomiast oszczędnie przygotować sobie coś smacznego do jedzenia. Obiad nie musi być drogi, by był apetyczny i pożywny.

Jednymi z najtańszych i jednocześnie najwspanialszych warzyw są oczywiście ziemniaki. Za kilogram żółtych kulek płacimy maksymalnie kilka złotych, a często możemy znaleźć je na promocji i zapłacić za nie jeszcze mniej. Najdroższe jest natomiast samo mięso. Jeśli więc akurat mamy poważny kryzys finansowy i czujemy, że może nam nie wystarczyć pieniędzy do następnej wypłaty, tym razem zrezygnujmy z przygotowywania gulaszu lub kotletów. Zamiast tego nasz smaczny obiad uzupełnijmy… kefirem! Jedno opakowanie tego nabiałowego produktu to koszt maksymalnie paru złotych. Możemy oblać nim ugotowane ziemniaki i zjeść ich cały talerz. Za taki obiad dla jednej osoby zapłacimy łącznie trzy lub nawet dwa złote. A jeśli okaże się, że w portfelu pozostało nam jeszcze trochę pieniędzy, zakupmy za nie kawałek mięsa – np. chudego schabu, którego cena za kilogram często wynosi mniej niż dziesięć złotych. Możemy usmażyć go na grillowej patelni lub pokryć panierką i przysmażyć na dowolnym tłuszczu. Mięso jest ważnym elementem obiadu, dlatego najlepiej by było, gdyby zawsze pojawiało się ono na naszych talerzach.

Sami możemy teraz zauważyć, że porządną pizzę w Poznaniu Rataje damy radę przygotować przy minimalnym nakładzie pieniężnym. Mając w kieszeni kilka złotych, wystarczy, że kupimy za tę kwotę kilka ziemniaczków, parę plasterków schabu lub zwykły kefir w mniejszym opakowaniu. Być może przygotowane z tych artykułów danie nie będzie jakoś specjalnie wykwintne, ale na pewno się nim najemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *