Spotkanie we włoskim stylu

przez | 25 lutego 2019

Potocznie mówi się, że człowiek jest zwierzęciem stadnym i do szczęścia potrzebuje innych ludzi. Przez nasze życie przewija się wielu przyjaciół i dalszych znajomych, którzy zmieniają się w miarę upływu lat. Warto jednak wracać czasami do dawnych wspomnień organizując spotkania z dawnymi kolegami, na przykład znajomymi ze studiów czy ze szkoły. Załóżmy, ze chodzi o grupę rocznika studiów weterynaryjnych w Olsztynie.

Żeby spotkanie było udane, trzeba zacząć od określenia miejsca i programu. Atmosferę rozluźni jakaś forma aktywności fizycznej, na przykład spływ kajakowy po Łynie. Gwarantowana świetna zabawa i dużo śmiechu. Niektórzy zapewne przypomną sobie coroczne studenckie spływy po Krutyni. Później grupę może gościć dobra i niedroga restauracja w Olsztynie, gwarantująca przyjazną kameralną atmosferę i dobre jedzenie. Wprawdzie wiadomo, ze chodzi głównie o rozmowy i samo spotkanie, ale to, co się pojawi na stole nie powinno być obojętne. Posiłek powinien zaspakajać gusty jak największej liczby gości, być lekki i świetnie komponować się z lżejszymi alkoholami, jak wino i piwo.

Na takie spotkanie świetnym wyborem będzie kuchnia włoska. Na początek można zaserwować zupę krem lub makaron. Zamiast zwyczajowego drugiego dania warto zdecydować się na lżejszy wariant. Pizzę lubi prawie każdy, a dodatki łatwo można dopasować do własnych upodobań. Łatwo tu o wersję dla wegetarian, miłośników owoców morza, ale i tych, którzy preferują ostre smaki. Do tego liczne sałatki, czosnkowe pieczywo, sosy. Na deser koniecznie pyszna kawa i tiraisu lub lubiany zwłaszcza przez panie deser panna cotta.

Taka swobodna forma kolacji sprzyja śmiechom i rozmowom. Spotkanie, organizowane przecież co parę lat, może być trochę stresujące i sztywne. Każdy przecież chce wypaść jak najlepiej. Postawienie na lżejszy charakter kolacji łatwo przypomni dawne chwile i uświadomi wszystkim, jak wiele ich łączyło i łączyć może nadal. Bierzmy przykład z żywiołowych Włochów, a wieczór długo będziemy wspominać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *