Pizza w Bydgoszczy

przez | 2 kwietnia 2019

W ostatnich dniach miałam okazję odwiedzić Bydgoszcz po wielu latach nieobecności. Ostatni raz byłam w tym mieście jeszcze za czasów dzieciństwa, kiedy rodzice przywieźli mnie tu na wakacje na obóz sportowy. Dobrze wspominam ten czas i pamiętam, że miasto bardzo mi się podobało. Ucieszyłam się, kiedy moja firma wysłała mnie tu w delegację.

Pierwszą rzeczą, którą zawsze robię po przyjeździe do nowego miasta jest poszukiwanie dobrej pizzerii. Jestem bowiem ogromną amatorką pizzy, zwłaszcza na cienkim, chrupiącym cieście z dużą ilością oliwy smakowej. Tym razem, ponieważ byłam bardzo zmęczona po podróży, interesowała mnie pizza z dowozem. Zrezygnowałam ze spaceru tego wieczora, zadomowiłam się w hotelu i rozpoczęłam poszukiwania flagowej, dobrej restauracji Dalmacja z Bydgoszczy. W internecie szczególnie jedno miejsce było bardzo wychwalane, przede wszystkim ze względu na to, że ich pizza była wyjątkowo chrupiąca i zawsze oferowano świeże, dobrej jakości dodatki. To mnie przekonało! Wzięłam telefon do ręki i zamówiłam swoją ulubioną pizzę z rukolą, pomidorkami koktajlowymi i szynką parmeńską. Teraz pozostało tylko czekać.

Pizza dotarła dość szybko, bo po czterdziestu pięciu minutach. Po jednym kęsie już wiedziałam, że to była bardzo dobra decyzja. W życiu nie jadłam tak dobrej pizzy! Cieniutkie ciasto, chrupiące, idealnie przypieczone brzegi, a do tego duża ilość dodatków i rewelacyjnej jakości ser. Pizza smakowała mi tak bardzo, że przez moment przemknęła mi przez głowę myśl, żeby tylko z jej powodu częściej odwiedzać Bydgoszcz.

Po przyjeździe z delegacji, kiedy ktoś mnie pytał, jak podobało mi się miasto, pierwszą rzeczą o której mówiłam była właśnie ta pizza. Wielu ludzi śmiało się, że kiepski ze mnie turysta, ale nie dbałam o to. Warto było pierwszego dnia odpuścić spacer i zdecydować się na jedzenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *