Dobra pizza w Kielcach

przez | 18 marca 2019

Kiedy myślę o jedzeniu, które nigdy mi się nie znudzi, i które mogłabym jeść bez końca, od razu nasuwa się jedna myśl – pizza! Różnorodność dodatków, grubości ciasta, sosów i oliw smakowych pozwala na niezliczoną ilość kombinacji. Przejeżdżając ostatnio przez stolicę województwa świętokrzyskiego przypomniały mi się słowa znajomej, która stąd pochodzi: „Odwiedzając Kielce zjedz dobrą pizzę!”. Tylko która pizzeria w Kielcach jest naprawdę dobra i zaspokoi moje wymagające kubki smakowe?

Zaparkowałam w centrum i rozpoczęłam poszukiwanie odpowiedniego miejsca. Lubię kierować się zapachem, bardzo pobudza on moją wyobraźnię i często właśnie dzięki niemu od razu przenoszę się myślami do Włoch. Chętnie też zaglądam przez okna do wnętrza, żeby ocenić wystrój danej restauracji. Wierzę, że dobry smak w kwestii architektury wnętrz przekłada się również na dobry smak potraw.

Mój spacer trwał zdecydowanie za długo, a ja czułam, że żołądek gra mi już całkiem donośnego marsza, kiedy w końcu w oczy rzuciło mi się jedno miejsce. Stojąc pod drzwiami poczułam zniewalający zapach dochodzący z kuchni. Pomyślałam, że muszę tam wejść.

Nie zawiodłam się! Zamówiłam pizzę z niewielką ilością dodatków – rukola, szynka parmeńska, ser mozarella i pomidorki koktajlowe. Zawsze miałam słabość do pizzy bez przesadnej ilości dodatków, za to pozwalającej czuć każdy z nich i cieszyć się tym, jak smaki się przenikają tworząc zgraną kompozycję. Ciasto było cienkie, chrupiące, dokładnie tak, jak lubię. Polałam pierwszy kawałek smakową oliwą i wzięłam pierwszy kęs.

Od razu przeniosłam się do słonecznej Italii, niemal czułam ten klimat małej knajpki nad morzem, słone powietrze i lekki wiatr. Smak pizzy był na tyle fantastyczny, że na chwilę zapomniałam o zmartwieniach, o tym, że się spieszę, że jestem w sumie tutaj tylko przejazdem. Nie sądziłam, że pizza Fast w Kielcach może mnie tak zachwycić!

Od tego momentu uwielbiam spacerować po miastach, które odwiedzam, szukając idealnej pizzy. A restaurację odwiedzoną w stolicy świętokrzyskiego polecam każdemu bez chwili wahania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *